Kálvin és a gályarabok

2011. április 19., címkék: kálvin évek, kiállítás, dunántúli egyházkerület, ács, Gyülekezeti hírek, kálvin jános

Kálvin János és a protestáns gályarabok emlékezete címmel nyílik kiállítás Ácson április 30-án.

Újraéled a Parókiális Könyvtár – négy kötet jelenik meg idén a sorozatban

2010. szeptember 15., címkék: kálvin kiadó, Határon túl, kálvin évek, Háttér, parokiális könyvtár

A Zsinat 2007-ben határozatba foglalta az évtizedekkel ezelőtt leállt úgynevezett Parókiális Könyvtár-sorozat folytatását. A sorozat kötetei a Kálvin Emlékévekhez kapcsolódóan jelennek meg a következő években. A Magyarországi Református Egyház Kálvin Emlékbizottságának szeptember 10-i ülésén is egyeztettek a Református Egyházi Könyvtár új sorozatáról.

Kálvin ma is él Genf utcáin – szabadtéri évad reformátorunkkal

2010. szeptember 05., címkék: Nagyvilág, genf, kálvin évek

A nyár során Genf belvárosában megelevenedett a múlt, a Calvin utcaszínház jóvoltából. Párbeszédes formában sokoldalúan jelenik meg a reformátor a nézők előtt.

Kálvin-ünnep Dálnokban

2010. július 14., címkék: Határon túl, kézdi-orbai egyházmegye, kálvin évek, erdélyi egyházkerület

A Kálvin Emlékévek tavaly kezdődött ünnepségsorozata részeként egyhetes rendezvényt szervezett a Kézdi-Orbai Református Egyházmegye.

Kálvin-napok a Kézdi-Orbai Egyházmegyében

2010. július 08., címkék: kézdi-orbai egyházmegye, Határon túl, dálnok, kálvin évek

Vándorrendezvényként szervezi a Kézdi-Orbai Református Egyházmegye a Kálvin-napokat, amelynek záró alkalma a Dálnokra hirdetett szombati gyülekezeti nap lesz.